XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 13 w Lublinie

Tag img 07.05.2024, 18:44

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbędzie się pod hasłem: "Biblioteka – miejsce na czasie".

Kobieta w długiej, czerwonej sukience stoi na plaży i patrzy w dal. Napis: biblioteka-miejsce na czasie.

Biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: e-booki, gry edukacyjne, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy. To przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty.

W ramach Tygodnia Bibliotek nasi uczniowie mogą wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolną, m.in.: w akcjach czytelniczych: „Wybory Książek 2024”,  „Lubię czytać” i „Zakładka” oraz w konkursie czytelniczym.

Zapraszamy do biblioteki!