DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Zespół Szkół nr 13 w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony Zespół Szkół nr 13 w Lublinie
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżejNiedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Pewne zdjęcia/grafiki mogą zawierać nieadekwatne tytuły alternatywne.
Pliki do pobrania posiadają warstwę tekstową ale mogą zawierać błędy w formatowaniu.
Treści nieobjęte przepisami
Na stronie mogą znajdować się dokumenty pochodzące od innych podmiotów, które zostały opublikowane w formie niedostępnej z powodu braku dostępnej wersji alternatywnej i braku możliwości ich modyfikacji przez Zespół Szkół nr 13 w Lublinie.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Iwona Mazurek — mejlowo imazurek@sp58.lublin.eu lub telefonicznie 81 466 48 00.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do:
- Zespół Szkół nr 13 w Lublinie
- Berylowa 7, 20-582 Lublin
- e-mail: poczta@sp58.lublin.eu
- poprzez ePUAP: /ZS13Lublin/SkrytkaESP
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Główny budynek Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Berylowej 7
- siedziba Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie,
- siedziba Przedszkola nr 88 w Lublinie.
Do budynku prowadzą dwa wejścia od ul. Berylowej, od strony ogrodzonego parkingu. Parking ten przeznaczony jest wyłącznie dla pracowników szkoły. Poza ogrodzeniem terenu szkolnego znajduje się ogólnodostępny parking. Oba parkingi nie posiadają wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze wejście do części Przedszkola nr 88 prowadzi z poziomu chodnika. Do drugiego wejścia, części Szkoły Podstawowej nr 58, prowadzą schody oraz pochylnia dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Budynek jest wyposażony w dźwigi osobowe, dzięki czemu osoby niepełnosprawne mają dostęp do pomieszczeń znajdujących się na I i II piętrze. W budynku znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Budynek Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Onyksowej 6a
siedziba Przedszkola nr 88 w Lublinie
Do budynku prowadzi jedno wejście od ul. Onyksowej, od strony ogrodzonego parkingu. Parking ten przeznaczony jest dla osób odwiedzających szkołę oraz pracowników placówki. Na parkingu wyznaczono jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w dźwigi osobowe, dzięki czemu osoby niepełnosprawne mają dostęp do pomieszczeń znajdujących się na wyższych kondygnacjach. W budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Budynek Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Kwarcowej 34
siedziba Przedszkola nr 88 w Lublinie
Do budynku prowadzi wejście od strony ul. Kwarcowej 32. Przedszkole zlokalizowane jest na parterze budynku, dzięki czemu osoby niepełnosprawne mają dostęp do wszystkich pomieszczeń. Do wejścia można dostać się zarówno po schodach, jak również korzystając z łagodnego podjazdu. Dla pracowników oraz osób odwiedzających przedszkole wydzielono osiem miejsc postojowych. W pobliżu wejścia do przedszkola znajduje się jedno ogólnodostępne miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się toaleta częściowo dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Tłumacz języka migowego
W siedzibach Zespołu Szkół nr 13 nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.
Koordynatorzy dostępności
- Iwona Mazurek - nauczyciel (redaktor strony internetowej)
- Witold Spytek - administrator sieci
Informacje dodatkowe i inne oświadczenia
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Raport z przeprowadzonej na podstawie listy kontrolnej samooceny:
https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/jak-zbadac-czy-strona-www-jest-dostepna-cyfrowo.