Projekt czytelniczy „Podróże po literaturze” w edukacji wczesnoszkolnej. - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 13 w Lublinie

Tag img 05.05.2024, 11:38

Projekt czytelniczy „Podróże po literaturze” w edukacji wczesnoszkolnej.

Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas 1-3 wzięli udział w projekcie „Podróże po literaturze”.

Tablica z napisem - Podróże po literaturze

Projekt trwał dwa tygodnie, w tym czasie uczniowie wzięli udział w fascynującej podróży po literaturze. Efektami swojej pracy dzielili się z innymi klasami, zachęcając przy tym do przeczytania wybranych przez siebie książek.

Powstało wiele ciekawych prac, wśród nich zalazły się między innymi: pisemne wypowiedzi zachęcające do przeczytania lektur, opinie o przeczytanych książkach, opisy najciekawszych wydarzeń, listy, lapbooki, ilustracje i komiksy.

Wytwory prac dzieci były umieszczone na tablicy i dostępne dla wszystkich klas 1-3, dzięki czemu uczniowie mogli nie tylko dzielić się wrażeniami z przeczytanych książek, ale mogli również zaciekawić się innymi pozycjami literackimi. Celem zadania był wzrost czytelnictwa wśród dzieci.

Organizatorki:
p. Iwona Batyra