Pierwsza pomoc przedmedyczna dla uczniów kl. I-III - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 13 w Lublinie

Tag img 21.02.2024, 17:15

Pierwsza pomoc przedmedyczna dla uczniów kl. I-III

W ramach realizowanego w naszej szkole programu „Jestem bezpieczny - wiem, umiem i stosuję” uczniowie klas I - III w miesiącu marcu będą mówić o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Plakat - pierwsza pomoc przedmedyczna

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Jestem bezpieczny – wiem, umiem i stosuję”, uczniowie klas I - III w miesiącu marcu będą mówić o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

• W klasach I uczniowie pod kierownictwem wychowawców zapoznają się z numerami alarmowymi i dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.
  • W klasach II uczniowie razem z wychowawcami będą oceniać sytuacje i omawiać w jaki sposób można i trzeba pomagać potrzebującym. Będą w praktyce ćwiczyć kiedy i w jaki sposób układać pokrzywdzonego w pozycji bocznej bezpiecznej i mówić co to jest resuscytacja.
  • Uczniowie z klas III, 12 i 13 marca pod czujnym okiem ratowników medycznych będą mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznają procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, będą obserwować czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym możemy się czuć bezpieczniej.

Koordynatorki programu
Anna Kardas-Wójtowicz